STRONA GŁÓWNA


Witamy na stronach Ogólnopolskiego Samorządowego Serwisu Energii Odnawialnej

Niniejszy serwis został stworzony w celu kontynuacji działań rozpoczętych w ramach II Europejskiej Konferencji Samorządowych Specjalistów ds. Energii, która odbyła się w dniach 5-6 października 2006, a jej organizacja została dofinansowana przez Program Komisji Europejskiej Inteligentna Energia dla Europy. Informacje na temat konferencji znajdują się w zakładce "Konferencja 2006".

Serwis adresowany jest w szczególności do samorządowych specjalistów ds. energii oraz lokalnych agencji energetycznych, a także lokalnych organizacji i stowarzyszeń funkcjonujących w obszarze związanym z lokalną energetyką. Celem serwisu jest wsparcie samorządów w realizacji zamierzeń związanych z rozwojem lokalnej gospodarki energetycznej poprzez dostarczanie aktualnych informacji w zakresie:

  • Polityki energetycznej na poziomie krajowym i UE

  • Regulacji prawnych mających wpływ na rozwój lokalnej gospodarki energetycznej opartej o technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii,

  • Inicjatyw Komisji Europejskiej oraz międzynarodowych sieci i stowarzyszeń samorządów lub organizacji działających na rzecz zrównoważonej gospodarki energetycznej,

  • Finansowania projektów w ramach programów ramowych Komisji Europejskiej oraz przez krajowe instytucje finansujące działania w ochronie środowiska.


W dziale „Zdrowa Energia 2008" publikowane będą informacje na temat bieżących zmian wprowadzanych na stronie.

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością części „Ranking inwestycji", która zawierającą wykaz projektów inwestycyjnych w zakresie energetyki odnawialnej oraz efektywności energetycznej zrealizowanych przez polskie samorządy. Mamy nadzieję, że staną się one dla Państwa inspiracją do podejmowania podobnych działań i wdrażania interesujących rozwiązań technologicznych.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego Serwisu.

Redakcja   Patronat: vortal EnergieOdnawialne.pl


   Strony warte odwiedzenia:Sponsored by
EU - INTELLIGENT ENERGY EUROPE
programmePATRONAT MEDIALNYZwiązek Powiatów Polskich
Pałac Kultury i Nauki (18th floor)
00-901 Warszawa, Plac Defilad 1
phone (+48) 022 656 63 34, fax (+48) 022 656 63 33
E-mail: eo@zpp.pl
http://www.zpp.pl

Created & Hosted by Webvisor Sp. z o.o.